Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Yayın ilkeleri


YAYIN İLKELERİ
1. EUROASIA Dergisi hakemli, endeksli e-dergi olup, Şubat, Mayıs, Temmuz, Eylül, Kasım aylarında yayım yapan bir dergidir. Gerekli durumlarda özel ya da ek sayılar da yayınlanabilir.
 
2. EUROASIA , SOSYAL BİLİMLER alanında yapılmış çalışmaları yayınlayan bir dergidir. Yalnızca özgün bilimsel makalelere ilişkin metinleri yayınlar. Ayrıca, sunulduğu yer, toplantı ve tarihin kaydedilmesi ile başka bir yerde yayınlanmamış olması şartıyla kongre ve sempozyum bildirileri de makale çalışması olarak yayınlanabilir. Ancak bu yayın etkinliğinden kaynaklanması muhtemel herhangi bir sorunun sorumluluğu yazara aittir.
 
3. EUROASIA ' ya gönderilen yazıların daha önce herhangi bir mecrada yayınlanmamış olması ve sisteme eklendiğinde bir başka yayın organının yayın değerlendirme sürecinde bulunmaması gerekir.
 
4. EUROASIA 'da yayınlanması için çalışma göndermek isteyenlerin, yazılarını Online Makale Gönderme butonu üzerinden kayıtlarını oluşturmaları ve sistem üzerinden  göndermeleri gerekir.
 
5. Başvurunun yapılmasından yazının yayınlanması aşamasına kadar uzanan süreçteki bütün işlemler elektronik ortamda gerçekleşir.
 
6. Yayınlanması için EUROASIA 'ya gönderilen yazıların basım ve yayın hakları dergiye devredilmiş olur. Bu yazılar dergi yönetiminden izin alınmaksızın bir başka yayın organında yayınlanamaz, çoğaltılamaz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
 
7. EUROASIA yayınlamış olduğu metinleri yaygınlık sağlamak adına indekslenme ve sosyal medya gibi çeşitli mecralarda yayınlayabilir.
 
8. EUROASIA y'a  gönderilmiş yazılardan kaynaklanması muhtemel herhangi bir yasal, hukuksal, ekonomik ve etik sorumluluk, söz konusu yazı yayınlanmış olsa bile yazarlarına aittir. Dergi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.
 
9. EUROASIA   yayın dilleri: Türkçe, İngilizce, Rusça, Azerbaycan Türkçesi, Kazakistan Türkçesidir..
 
10. Dergimiz makale başvuru ücreti 300 TL'dir. ÜAK'ın doçentlik kriterleri gereği makale başvuru ücretinin peşinen ödenmesi gerekmektedir. Makalenizi sistemimiz üzerinden yükledikten sonra editörümüz sizinle iletişime geçerek ödeme hakkında bilgi verecektir. Makalenizin hakemlerce kabul edilmesi halinde, makalenizin yayınlanması için herhangi bir isim altında ayrıca bir ücret talep edilmemektedir.

Advanced Search


Announcements


    Ekim Sayısı

    Değerli Bilim İnsanları! Dergimizin Ekim sayısına makale yükleyebilirsiniz.Address :Göztepe Mah., Beykoz, Istanbul/TURKEY
Telephone :+90 551 621 70 76 (Turkey) Fax :+90 216 606 32 75
Email :editor@euroasiajournal.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri